• Film İstek
 • Rastgele
 • Üye kayıtları durdurulmuştur. Lütfen daha sonra deneyiniz.

  EVDE KAL DIŞARI ÇIKMA!

  SAĞLIĞIMIZ İÇİN EVDE KAL

  • Part 1
  2001: A Space Odyssey Full HD izle
  • İzlenme: 1 izlenme
  • Yorum: Yorum yapılmamış
  • Tarih:

  FilmSiteleri.net ile dolu dolu HD kalite filmler burada!

  Filmin Konusu: 1968 yapımı klasik film 2001: Uzay Yolu Macerası, orijinal ismiyle 2001: A Space Odyssey filmi Stanley Kubrick’in zamansız filmlerinden biridir. Bilimkurgu ve macera kategorilerinde yer alan 2001: Space Odyssey filminin yönetmenliğinin yanı sıra senaryosu da 1928 – 1999 yılları arasında yaşamış efsanevi yönetmen, senarist ve prodüktör olan Amerikalı Stanley Kubrick’in ve 1917 – 2008 yılları arasında yaşamış olan bilimkurgu yazarı Arthur C. Clarke’ın elinden çıkmıştır. 2001 Uzay Yolu Macerası filminde Dr. Dave Bowman isimli karaktere dönemin isimlerinden Keir Dullea hayat vermiştir. Dullea o günden bu yana hala aktörlük yapmaya devam etmektedir. Dr. Frank Poole karakterini ise 66 yapımı Star Trek’te de rol almış olan Gary Lockwood canlandırmaktadır. Bu isimler haricinde William Sylvester’ı Dr. Heymond R. Floyd ve Moon-Watcher karakterini ise Daniel Richter’ın canlandırdığını görmekteyiz. 2001: A Space Odyssey filminde ay yüzeyinde gömülü şekilde keşfedilen siyah bir monolitin insanlar üzerinde etkisi vardır ve bu etki de iki spesifik zamana odaklanmasıdır. Monolitin görünmesinden sonra maymun insanlar bu olayın öncesinde bilmedikleri bir davranış sergilemeye başlarlar. İkinci zaman aralığı ise yakın gelecek olan 2001 yılıdır. Discovery One uzay gemisinde beş astronot bulunmaktadır ve bu ekip Jüpiter’e doğru yol aldıkları bir görevdedir.

  Görevin başlarında beş astronot bu görevin nedeninden habersizdir. Tüm yolculuk boyunca insan gücünü korumak amacıyla astronotların üçü hibernasyondadır. Altıncı astronot olan sayılan bir de yapay zeka HAL 9000, kısaca Hal vardır. Bu yapay zeka da uykudaki astronotları hayatta tutmaya yarayan sistemler de dahil uzay aracının tüm sistemlerini kontrol etmektedir. Hal’ın kusursuz olduğu düşünülmektedir, herhangi bir hata insanlar tarafından neden olunmuş demektir. Ancak bir noktada uyanık astronotlar Bowman ve Poole Hal’de bir sorun olduğunu düşünmeye başlarlar. Çünkü Hal’ın bu davranışlarının sebebinin on sekiz ay öncesinde gerçekleşmiş olan olaylarla ilgili gizli bilgiyle ilgili olduğundan habersizlerdir. Bunun sonucunda iki astronot ile yapay zeka arasında bir yaşam savaşı başlar. Bu görev ise insan ırkı için derinden etkileyen sonuçlar doğuracaktır. Stanley Kubrick imzalı film 2001: Uzay Yolu Macerası filmini izleyeceklere keyif dolu bir seyir dileriz. Bu klasik filmi hem altyazı hem de Türkçe dublaj seçeneğiyle izleyebilirsiniz.

  2001: A Space Odyssey filmi sizlere filmsiteleri.net farkıyla sunulmuştur. İlgili kelimeler: 2001: A Space Odyssey full hd izle , 2001: A Space Odyssey türkçe dublaj tek part izle

 • Tür Bilim Kurgu Filmleri, Türkçe Altyazılı Filmler
 • Etiket
 • Film Hakkında Düşüncelerinizi Paylaşınız

  Spoiler Ekleyin

  2001: A Space Odyssey Full HD izle